Ostrowiec > Gwiazdą sylwestra pod gwiazdami będzie zespół...

  Ostrowiec > Gwiazdą sylwestra pod gwiazdami będzie zespół Wawele

  Agnieszka WYKROTA-PRZYSIWEK, /an/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie


  W Ostrowcu powitamy Nowy Rok z legendarnymi Wawelami. Zabrzmią też przeboje ABBY - w wykonaniu zespołu El Bayo

  Bardzo atrakcyjnie zapowiada się tegoroczny "Sylwester pod gwiazdami". O dobrą zabawę zadbają artyści znani z największych scen w kraju.
  Gwiazdą tego wyjątkowego wieczoru i nocy będzie zespół Wawele. Liderem tej bardzo popularnej grupy jest Jan Wojdak. Na jej czele stanął w 1972 roku - dokonując pierwszych profesjonalnych nagrań dla warszawskiego Studia Rytm Witolda Pogranicznego. W tej historycznej sesji zarejestrowano trzy piosenki: "Mleczarz", "Kup mi księżyc" i "Ballada o trzech kotach" z tekstami Ewy Lipskiej, Tadeusza Śliwiaka i muzyką Jana Wojdaka.
  Po tych nagraniach talent kompozytorski Jana Wojdaka dostrzegły także inne rozgłośnie radiowe, telewizja i wykonawcy zagraniczni. Dość powiedzieć, że przeboje lidera Waweli znalazły się w repertuarze między innymi takich wykonawców, jak Jana Kocianova, Jiri Korn, Jerzego Połomskiego, Krystyny Girzowskiej, Andrzeja Dąbrowskiego.

  Liczne grono fanów zespołu Wawele zapewne dobrze pamięta lata 1978-1980. Wówczas to Jan Wojdak ze swoją grupą przewodził plebiscytom przebojów "Lata z Radiem". Zdystansował innych wykonawców piosenkami "Biały Latawiec", "Nie szkoda róż", "Zostań z nami melodio", "Alalija". Utwory Jana Wojdaka wygrywały również w plebiscytach "Interstudia" ośmiu europejskich stolic. Śpiewane były na festiwalach w Sopocie i Opolu. Doczekały się dwóch dwudziestominutowych filmów telewizyjnych.

  Przed Wawelami o szampański nastrój uczestników zabawy w Ostrowcu zadba zespół El Bayo. Artyści poderwą wszystkich brawurowo wykonywanymi przebojami z repertuaru legendarnej szwedzkiej grupy ABBA.
  Sylwestrowa megaimpreza rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 22. Jako pierwszy wystąpi zespół El Bayo, po nim scena należeć będzie do Waweli.
  O północy na ostrowieckim Rynku planowany jest pokaz sztucznych ogni. Życzenia noworoczne mieszkańcom składać będą władze miasta i powiatu.
  - Do imprezy przygotowujemy się bardzo solidnie - mówi komendant Straży Miejskiej Andrzej Kaniewski. - Zwiększamy liczbę patroli. Sylwestra będzie zabezpieczać - razem z firmami ochrony - kilkadziesiąt osób. Apelujemy do wszystkich o rozwagę przy używaniu materiałów pirotechnicznych podczas powitania Nowego Roku.

  W ubiegłym roku Nowy Rok witało na Rynku w Ostrowcu około 2-3 tysięcy mieszkańców. Organizatorzy przewidują, że teraz będzie podobnie

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo