Ostrowiec > Studenci będą mieć praktyki w szpitalu

  Ostrowiec > Studenci będą mieć praktyki w szpitalu

  Andrzej Nowak

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Ostrowiecka uczelnia podpisała porozumienie ze szpitalem. Studenci będą się uczyć fachu od doświadczonych pielęgniarek.

  Kilkudziesięciu studentów Wydziału Pielęgniarstwa Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu bez przeszkód będzie mogło odbywać praktyki w miejscowym szpitalu powiatowym.

  Niedawno odbyło się spotkanie przedstawicieli szpitala z samorządem uczelni.

  Rozmowy środowiska studenckiego i medycznego dotyczyły praktyk w szpitalu.
  Zostały przedstawione też osoby za nie odpowiedzialne. Koordynatorem praktyk będzie doktor Dorota Maciąg. Współpracować z nią będą naczelna pielęgniarka Joanna Falasa i opiekun samorządu studenckiego Agnieszka Batóg.

  - My jesteśmy otwarci na współpracę, bo zależy nam, aby ten kierunek się rozwijał - mówi dr Bożena Zboina, dziekan Wydziału Pielęgniarstwa. - Cieszymy się, że możemy korzystać z dobrodziejstw bazy szpitalnej. Do odbycia mamy bardzo dużo praktyk i szpital jest nam bardzo potrzebny. Na drugim roku, na przykład, są 34 osoby, a my staramy się tworzyć coraz mniejsze grupy, aby zapewnić jak najlepsze warunki dla wszystkich.

  Więcej w jutrzejszym "Echu Dnia"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo