Sport > Władze Korony będą w sądzie bronić się przed...

  Sport > Władze Korony będą w sądzie bronić się przed zarzutem korupcji

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Oświadczenie właściciela i zarządu Kolportera Korony
  "W noworocznym wydaniu "Przeglądu Sportowego" nr 304 z dn. 31 grudnia 2007 - 1 stycznia 2008 zostały opublikowane dwa artykuły o tytułach: "Korona też kupowała swoje mecze" (z I strony) i "Kupowali w III lidze" (ze str. 15), autorstwa redaktora Michała Guza. Tytuły tych artykułów w sposób jednoznaczny przesądzają o winie klubu, a przez to jego udziale w działaniach korupcyjnych.
  Tymczasem żaden wyrok wydany przez niezawisły sąd w tej sprawie nie zapadł, a co więcej, klub nie otrzymał dotąd żadnego zawiadomienia o dotyczącym go postępowaniu prokuratorskim, jak również żaden z pracowników klubu nie został wezwany do składania wyjaśnień w prokuraturze.

  W świetle tych faktów, a także analizy treści obu artykułów uważamy, że niedopuszczalnym jest ferowanie wyroków opartych jedynie o domniemania, a przed dokonaniem rozstrzygnięć przez niezawisły sąd.

  W związku z publicznym pomówieniem zarząd klubu postanowił wystąpić na drogę postępowania sądowego w celu ochrony dobrego imienia Kolportera Korony.
  Po raz kolejny podkreślamy, że władze i właściciel Kolportera Korony zawsze stali na straży przestrzegania prawa i zasad sportowej rywalizacji i nigdy nie brali udziału w jakichkolwiek zakulisowych działaniach.

  Adam Żak, Prezes Zarządu Kolportera Korony, Krzysztof Klicki, Przewodniczący Rady Nadzorczej

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo