Starachowice > Czyszczenie miasta z nielegalnych reklam

  Starachowice > Czyszczenie miasta z nielegalnych reklam

  A.L.

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Starachowicka Straż Miejska rozpoczyna czyszczenie miasta z nielegalnych reklam, które wiszą na latarniach.
  - Aby się na nich reklamować, trzeba mieć zgodę właściciela, którym jest Zakład Energetyczny Okręgu Radomsko-Kieleckiego. I są firmy, które taką zgodę posiadają - mówi komendant Straży Miejskiej Marek Uliński.

  - O dostarczenie ich wykazu zwróciliśmy się do tejże firmy i już go otrzymaliśmy. Wiemy, jakie to firmy i gdzie mają prawo wieszać swoje ogłoszenia. Pozostałe są nielegalne.

  Jak wyjaśnia komendant, z dotychczasowych oględzin wynika, że ze słupów bez zezwolenia systematycznie korzystają trzy firmy kredytowe.

  - Jest też wiele innych ogłoszeniodawców, których jednak można zaliczyć do kategorii okazjonalnych - mówi Marek Uliński. - Ostatnio w ten sposób reklamowali się organizatorzy balów sylwestrowych. Okazje się kończą, a plakaty pozostają i szpecą miasto. Bywa że słupy oklejone są ich całymi warstwami. To już wkrótce ma się skończyć. Poleciłem strażnikom, aby w swoich rewirach zebrali materiał dowodowy. Mylą się ci, którzy myślą, że bardziej opłaca się zapłacić 100 złotych, mieć za to reklamę na słupach i święty spokój. Przeciwko takim będziemy kierować wnioski do Sądu Grodzkiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo