Kielce > Działka przy Zagnańskiej sprzedana za ponad 18...

  Kielce > Działka przy Zagnańskiej sprzedana za ponad 18 milionów złotych

  ElZem/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie


  Developerski gigant jest nowym właścicielem działki kieleckiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kielcach. Firma Plaza Center z siedzibą w Warszawie specjalizuje się w budowie centrów handlowo-rozrywkowych.

  18 grudnia kielecki PKS po niemal roku pomyślnie zakończył proces przetargowy na zbycie działki o powierzchni ponad 3 hektarów, która znajduje się przy ulicy Zagnańskiej. Informowaliśmy wówczas, że nabywcą terenu jest znana i prężnie działająca firma budowlana z Warszawy.
  Prezes PKS Grzegorz Kowlaczyk, zasłaniając się tajemnicą handlową, nie chciał wówczas zdradzić, kto kupił teren. W środę na konto PKS wpłynęły pieniądze ze sprzedaży działki, nieoficjalnie wiadomo, że jest to suma przekraczająca 18 milionów złotych, podpisano również akt notarialny z przedstawicielami Plazy.

  - Rok zaczął się dla nas pomyślnie. Patrząc na okrągłą sumkę na koncie, muszę przyznać, że jestem szczęśliwy - cieszy się Grzegorz Kowalczyk, prezes PKS.
  Za otrzymaną gotówkę firma chce zakupić nowe autobusy, wyremontować dworzec i dokapitalizować spółkę.
  Na razie nie wiadomo, kiedy nowy właściciel terenu rozpocznie na nim prace.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo