Końskie > Uwaga kierowcy ! Nowe stanowiska radarowe

  Końskie > Uwaga kierowcy ! Nowe stanowiska radarowe

  TEK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Trzy nowe stanowiska radarowe ma od niedawna u siebie gmina Końskie.
  Pierwsza konstrukcja znalazła miejsce na ulicy Warszawskiej, przy Domu Pomocy Społecznej "Cichy Zakątek" w Końskich. Drugie urządzenie stoi w Baryczy. Trzecie - w Pomykowie. - Stronę finansową przedsięwzięcia w całości pokryła gmina Końskie. My tylko wskazaliśmy jej najbardziej niebezpieczne miejsca, gdzie warto zmobilizować kierowców do zdjęcia nogi z gazu - mówi Stanisław Michalski, zastępca komendanta powiatowego policji w Końskich.

  Co zdecydowało o wyborze lokalizacji?
  Ulica Warszawska: z jednej strony jezdni, starsi ludzie, podopieczni Domu Pomocy Społecznej. Po drugiej stronie ulicy - dwie, duże szkoły i basen i jeszcze ruchliwe skrzyżowanie - wyjaśnia komendant. - Barycz, tutaj kierowcy przyspieszają, bo przecież wyjechali z miasta, zapominając, że właśnie mijają szkołę specjalną. Podobnie jest w Pomykowie. Tam również braliśmy pod uwagę bezpieczeństwo idących do szkoły dzieci - dodaje policjant.

  Jego zdaniem fotoradary, mimo, iż kierowcy nazywają je "atrapami", spełniają swoje zadanie. - Nasze statystyki pokazują, że przypadkowi kierowcy może rzadziej, ale stali użytkownicy tras, którzy wiedzą o tym, iż w danej miejscowości stoi "słupek", na wszelki wypadek zwalniają. I o to chodzi! - podkreśla komendant Michalski.
  Na zdjęciu: nowy fotoradar przy ulicy Warszawskiej w Końskich.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo