Kielce > Uniwersytet Ateński funduje uczniom z kieleckiej...

  Kielce > Uniwersytet Ateński funduje uczniom z kieleckiej szkoły pobyt na Cyprze

  Lid

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Uniwersytet Ateński funduje ponad 50 uczniom z kieleckiej szkoły pobyt na Cyprze i poznanie tej pięknej wyspy. By skorzystać z zaproszenia, trzeba jednak zapłacić za przelot.

  Inicjatorem tej wyprawy jest mama jednego z uczniów i wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Ewa Eljasz.

  - Na Uniwersytecie Ateńskim przygotowuję doktorat z prehistorii Grecji i Cypru, wiele lat mieszkałam w Grecji, więc przy okazji kolejnego pobytu pomyślałam, że dobrze byłoby naszym dzieciom pokazać kawałek świata - mówi Ewa Eljasz.

  - Dziekan mojego wydziału, którego zapytałam o możliwość takiej współpracy, z entuzjazmem przyjął pomysł i zaprasza, by razem ze studentami tego uniwersytetu wybrać się na Cypr, a w przyszłości nawiązać współpracę również z nauczycielami. Tam zaplanowano spotkanie w parlamencie oraz ministerstwie informacji i mass mediów, spotkanie z arcybiskupem Cypru, a także z głównym konserwatorem zabytków, który oprowadzi po najciekawszych miejscach.

  Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Kielcach mogą skorzystać z oferty, uniwersytet pokrywa koszty pobytu na Cyprze, muszą jednak tam dojechać na własny koszt.

  - I to jest największy problem. Nawet przy tanich liniach lotniczych podróż do Aten i Larnaki oraz kilkudniowy pobyt w Grecji to kwota 2200 złotych na osobę (12 dni) - wyjaśnia Ewa Eljasz. - Nie każdego z rodziców stać na taki wydatek, a poza tym celem nadrzędnym było, aby każdy uczeń z wybranych klas mógł pojechać. Kurator, prezydent miasta, marszałek, starosta, do których w imieniu Rady Rodziców zwróciłam się z prośbą o wsparcie, aczkolwiek przyznawali, że projekt jest ciekawy, nie mają środków i odpowiedniego paragrafu, z którego mogliby je dać. Może jednak są osoby, które wsparłyby młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Kielcach? - apeluje Ewa Eliasz.

  Osoby, które chciałyby wesprzeć tę inicjatywę mogą dokonywać wpłat na konto Rady Rodziców 43 1920 2629 0000 9702 0009 0993 PKO BP SA I Oddział w Kielcach, z dopiskiem "Wyjazd na Cypr" lub kontaktować się z Ewa Eljasz, tel. 783-283-074.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki 2017

  Wideo