Kielce > Miasto sfinansuje sterylizację kotów i psów

  Kielce > Miasto sfinansuje sterylizację kotów i psów

  ATA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Właściciele czy opiekunowie bezpańskich zwierząt mogą otrzymać talon na darmowy zabieg.
  To już trzeci raz miasto organizuje akcję kastrowania psów i kotów.

  - Rozdamy 800 talonów, o 200 więcej niż rok temu. Wówczas rozeszły się one w ciągu 3 tygodni - informuje Anna Kot z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Kielcach. - Wiemy, że nie wszystkie zostały wykorzystane i chcemy tego uniknąć w tym roku.

  Talony będą ważne tylko do końca września.

  - Firmy, pięć gabinetów weterynaryjnych, które wygrały przetarg na wykonanie zabiegów poinformują nas ile bonów zostało wykorzystanych. Po tym terminie wydrukujemy nowe talony i rozdamy je innym osobom. Może w ten sposób uda się je wykorzystać co do jednej sztuki - dodaje.

  Talony są dopiero zamówione, trwa ich druk. Będzie można je odebrać po 15 stycznia, w ratuszu przy ulicy Szymanowskiego w pokoju numer 58. Wystarczy pokazać dowód osobisty potwierdzający meldunek w Kielcach. Mieszkańcy innych gmin talonu nie otrzymają. - Bon dostanie zarówno właściciel psa lub kota, jak i opiekun bezpańskiego zwierzęcia - tłumaczy Anna Kot.

  Akcja ma na celu ograniczenie niekontrolowanego rozmnażaniu się zwierząt i tym samym zmniejszenie liczby bezpańskich czworonogów.

  - Zabieg sterylizacji kosztuje około 250-300 zł, wielu osób nie stać na taki wydatek, a na pewno nie poniosą go opiekunowie bezdomnych kotów czy psów - podkreśla Anna Kot.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki 2017

  Wideo