Krajno > Nazwisko podzieliło wieś

  Krajno > Nazwisko podzieliło wieś

  Iwona Rojek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Konfliktem rodzinnym w Krajnie żyje cała wieś. Jedni uważają, że rację ma babcia z wnuczką, drudzy, że wujek, który stara się w sądzie przeprowadzić postępowanie spadkowe. A rzecz dotyczy zmiany nazwiska.

  - W swoim życiu przeszłam już wiele dramatów, dlatego chciałabym uniknąć kolejnego - opowiada Irena Jaguś, mieszkanka Krajna Parceli.

  - Najpierw w tragicznych okolicznościach zginął zięć Józef, cztery lata temu na moją ukochaną córkę Dorotę najechał, tuż przed furtką koło domu samochód i też zginęła, i ja od tego czasu wychowuję ich jedyne dziecko - Milenkę, jestem jej opiekunem prawnym.
  16-letnia obecnie wnuczka sporo przeszła, straciła oboje rodziców i potrzebuje wyjątkowej opieki i spokoju, a tymczasem brat nieżyjącego jej ojca Adam nie daje nam żyć. Na swojego ojca wnuczka nigdy nie mogła liczyć, nie żył z moją córką dobrze, w końcu odszedł, to czego oni od nas teraz chcą. Nie utrzymujemy z tamtą rodziną żadnego kontaktu, odizolowaliśmy się, bo niczego dobrego im nie zawdzięczamy. A teraz chcą nam przewrócić całe życie do góry nogami. Boję się o wnuczkę, bo powiedziała, że jak wujostwo zmieni jej nazwisko, to sobie życie odbierze, tak to wszystko przeżywa.

  Więcej jutro w "Echu Dnia".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo