Sandomierz > Spotkanie z Olgą Tokarczuk

  (GOP)

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie


  Spotkanie autorskie z Olgą Tokarczuk odbędzie się dzisiaj po południu w Sandomierzu.

  Olga Tokarczuk należy do najlepszych współczesnych polskich prozaików; jest również eseistką i autorką scenariuszy. Pisarka, autorka powieści: "Prawiek i inne czasy", "Dom dzienny, dom nocny" i "Anna In w grobowcach świata" oraz zbiorów opowiadań: "Szafa" i "Gra na wielu bębenkach", jest ceniona zarówno przez czytelników, jak i krytyków. Jej najnowsza powieść zatytułowana "Bieguni" ukazała się w październiku ubiegłego roku.

  Olga Tokarczuk uhonorowana została wieloma nagrodami, między innymi nagrodą Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, nagrodą Fundacji imienia Kościelskich, paszportem "Polityki" oraz kilkoma nominacjami do literackiej Nagrody Nike; jest trzykrotną laureatką Czytelników Nike.
  Spotkanie odbędzie się w Domu Pracy Twórczej "Alicja" przy ulicy Tkackiej 2, o godzinie 17.30. Będzie to kolejne wydarzenie w ramach "Sandomierskich spotkań z literaturą", organizowanych przez Muzeum Okręgowe i Miejską Bibliotekę Publiczną w Sandomierzu.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama