Kielce > Remont amfiteatru Kadzielnia w tym roku

  Kielce > Remont amfiteatru Kadzielnia w tym roku

  /Lid/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Jest szansa, że w tym roku ruszy przebudowa kieleckiego amfiteatru na Kadzielni. Pieniądze mają się znaleźć w Regionalnym Programie Operacyjnym.

  Taka nieoficjalna jeszcze wiadomość dotarła do dyrektor Geoparku Elżbiety Czajkowskiej. Gdyby tak rzeczywiście było zaczęłaby się finalizacja projektu, który powstał w 2004 roku. Wtedy to ogłoszono konkurs na przebudowę przestarzałego amfiteatru. Zwycięski projekt zakłada wyburzenie obecnej i budowę nowej sceny z nowoczesnym zapleczem. Scenę - co bardzo ważne, ma przykrywać dach sięgający po pierwsze rzędy widowni. Nad całością amfiteatru zostanie zainstalowane rozsuwane zadaszenie, a widownia będzie przebudowana.

  - O konieczności prac nie trzeba nikogo przekonywać - mówi dyrektor Czajkowska. - Obiekt jest w fatalnym stanie, od 1971 roku kiedy go oddano zmieniły się standardy.
  Geopark dwukrotnie składał wnioski o dofinansowanie projektu, który ma kosztować 4 mln euro do funduszy norweskich.

  - W ubiegłym roku nasz projekt oceniono bardzo wysoko, ale pieniędzy nie dostaliśmy - dodaje dyrektor. Dlatego cieszy ją, że władze województwa postanowiły zainwestować w Kadzielnię. - Liczymy, że dofinansowanie będzie rzędu 85 procent, resztę mamy zagwarantowaną w budżecie miasta.

  Ponieważ dokumentacja i zgoda na budowę już są, prace będą mogły się rozpocząć w tym roku. - Najlepiej jesienią, tak by nie zamykać amfiteatru w sezonie. Potrwają one 10 miesięcy, więc na przyszły sezon modernizacja powinna być zakończona - mówi Czajkowska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo