Kielce > Gwałtu po pigułce nie było?

  Kielce > Gwałtu po pigułce nie było?

  /mow/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Uniewinnieniem zakończył się w kieleckim Sądzie Okręgowym ponowny proces w tak zwanej sprawie pigułki gwałtu.

  To była pierwsza taka sprawa w naszym województwie. W lutym 2005 roku, przy jednej ze skarżyskich ulic policjanci znaleźli klęczącą w śniegu 19-latkę. Nie pamiętała, co się z nią działo w ostatnich godzinach. Badanie wykazało, że została zgwałcona. Śledczy podejrzewali, że ktoś podał dziewczynie tak zwaną pigułkę gwałtu. Niestety, w dniu znalezienia nastolatki nie przebadano jej krwi na zawartość toksyn.

  Wkrótce zatrzymano 39-letniego wówczas mieszkańca Skarżyska. W pierwszym procesie sąd, opierając się między innymi na zeznaniach poszkodowanej, przyjął, że tego zimowego wieczoru mężczyzna zaczepił dziewczynę i poczęstował sokiem, w którym był narkotyk. Ustalono, że oskarżony miał ją zaprowadzić do swojego mieszkania, a tam, razem z innym mężczyzną, zgwałcić i przetrzymywać przez kilka godzin.

  W sierpniu 2006 roku kielecki Sąd Okręgowy skazał mężczyznę na pięć lat więzienia. Sąd Apelacyjny uchylił wyrok. Od maja ubiegłego roku proces toczył się ponownie, za zamkniętymi drzwiami. Zakończył się w grudniu, wyrokiem uniewinniającym. - Realizując wytyczne Sądu Apelacyjnego jeszcze raz przesłuchano świadków, biegłych. I sędziowie nie znaleźli jednoznacznych dowodów na to, że doszło do podania środka odurzającego i do gwałtu - mówi mecenas Anna Sacharz-Czarnocka, obrońca oskarżonego.

  - Sąd nie był przekonany co do winy oskarżonego i wątpliwości musiał rozstrzygnąć na jego korzyść - dodaje Teresa Szwagierek, szefowa Prokuratury Rejonowej w Skarżysku, gdzie przygotowano akt oskarżenia. - Złożyliśmy zapowiedź apelacji, czekamy na pisemne uzasadnienie wyroku. Po jego otrzymaniu zdecydujemy, czy odwołamy się od decyzji sądu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki 2017

  Wideo