Sandomierz > Trwa harcerski zlot

  Sandomierz > Trwa harcerski zlot

  GOP

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Koncert kieleckiego zespołu Wołosatki jest jedną z atrakcji harcerskiego zlotu, który odbywa się w Sandomierzu.
  W trzydniowym zlocie uczestniczy około 200 harcerzy z czterech hufców Związku Harcerstwa Polskiego - z Sandomierza, Tarnobrzega, Stalowej Woli i Niska, czyli partnerskich ośrodków tworzących tak zwane czwórmiasto.

  - Jest to druga edycja imprezy. Pierwszą rok temu zorganizował tarnobrzeski hufiec. Impreza ma przede wszystkim promować zdrowy styl życia - mówi Ewa Miękina, komendantka hufca ZHP w Sandomierzu.

  Dlatego program zlotu zdominowały rozgrywki sportowe pod hasłem "Ha, Ha, Ha - Harcerskie Harce Halowe".
  Dzisiaj rano odbędzie się bieg patrolowy, a po nim grochówka z żołnierzami. Następnie harcerze spotkają się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie będą uczestniczyć w grach i zabawach. Atrakcją będzie nocne zwiedzanie Sandomierza, między innymi Podziemnej Trasy Turystycznej.

  O godzinie 19 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji przy ulicy Portowej zaprezentuje się kielecki zespół harcerski Wołosatki. Wstęp jest bezpłatny. Po koncercie nastąpi podsumowanie rozgrywek sportowych i wręczenie pucharów.
  W niedzielę, na zakończenie zlotu, harcerze wezmą udział we mszy świętej w katedrze (o godzinie 10.30). Po mszy wysłuchają koncertu kolęd w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej i zespołu wokalnego działającego przy Centrum Kultury i Rekreacji.

  Organizatorem zlotu jest Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Sandomierzu przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo