Kielce / Jędrzejów > Sińce u trzymiesięcznego dziecka

  Kielce / Jędrzejów > Sińce u trzymiesięcznego dziecka

  /mow/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Trzymiesięczny chłopczyk, u którego lekarze zauważyli siniaki na twarzy i pupie, trafił dziś do Szpitala Dziecięcego w Kielcach. Matka z maleństwem zgłosiła się wczoraj do przychodni w jednej z gmin powiatu jędrzejowskiego. Podobno zaniepokoiło ją to, że maluszek ma zmiany na skórze.

  - Ale lekarz stwierdził, że chłopczyk ma sińce na twarzy i na pupie - mówi Andrzej Makuch, naczelnik sekcji kryminalnej jędrzejowskiej policji. - Z przychodni dziecko trafiło do szpitala w Jędrzejowie, a szpital poinformował policję, bo takie są procedury.

  Z Jędrzejowa niemowlaka przewieziono do Szpitala Dziecięcego w Kielcach. - Na ciele stwierdziliśmy zasinienia, jakby ślady odbitych palców - informuje Włodzimierz Wielgus, dyrektor szpitala. - Jako że istniało podejrzenie zespołu dziecka maltretowanego, także zawiadomiliśmy policję.

  Jędrzejowscy policjanci rozmawiali z lekarzami i rodziną dziecka. - W tej chwili nic nie wskazuje na to, aby dziecko padło ofiarą przemocy - relacjonuje naczelnik Makuch. - Matka twierdzi, że zażywa leki i karmi synka piersią i że być może to miało wpływ na powstanie zmian na skórze. Do tej pory nie mieliśmy oficjalnego zgłoszenia od lekarza o przestępstwie. Jeśli to nastąpi, w porozumieniu z prokuraturą powołamy biegłych, którzy zbadają chłopczyka.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo