Starachowice > Szczere rozmowy PO i PiS?

  Starachowice > Szczere rozmowy PO i PiS?

  /CuK/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Krzysztof Lipiec podczas swojej konferencji prasowej.

  Krzysztof Lipiec podczas swojej konferencji prasowej. ©K. Cuch

  Krzysztof Lipiec podczas swojej konferencji prasowej.

  Krzysztof Lipiec podczas swojej konferencji prasowej. ©K. Cuch

  Krzysztof Lipiec, poseł Prawa i Sprawiedliwości twierdził ostatnio, że w starachowickiej Radzie Miejskiej nie ma koalicji Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej. Poseł Konstanty Miodowicz, szef struktur wojewódzkich Platformy Obywatelskiej twierdzi, że jest i do tego mocniejsza, niż była. Bo doszło do szczerych rozmów Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.
  Zdaniem Jarosława Capały, zastępcy prezydenta Starachowic, z Platformy Obywatelskiej, wzmocnili koalicję miasta radni nowego klubu “Radni dla miasta". Jest ich czterech: Zbigniew Rafalski, Waldemar Ziółkowski, Jerzy Perchel i Zygmunt Bernaciak.

  Natomiast swoje twierdzenie o braku koalicji poseł Krzysztof Lipiec oparł na fakcie, że na jednej z ostatnich sesji rady, głosami radnych Platformy Obywatelskiej, odwołano z funkcji przewodniczącego rady Dariusza Nowaka, radnego z Prawa i Sprawiedliwości. Na jego miejsce radni powołali Zbigniewa Rafalskiego. Wtedy Dariusz Nowak publicznie oświadczył, że nie ma koalicji i Jarosław Capała, zastępca prezydenta z PO powinien być odwołany. Wojciech Bernatowicz, prezydent Starachowic z PiS, nie wykonał tej sugestii byłego przewodniczącego.

  -Są rozmowy o nowym układzie większościowym w Radzie Miejskiej Starachowic. Będziemy rozmawiali z wszystkimi, oprócz lewicy... Jeśli Zbigniew Rafalski i jego klub radnych znajdą się w koalicji, to nie odwołamy go z funkcji przewodniczącego rady- na ostatniej konferencji prasowej poinformował poseł Krzysztof Lipiec.

  -Jak mi wiadomo koalicja Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej w Radzie Miejskiej Starachowic została wzmocniona. Doszło do szczerych rozmów, w interesie miasta i powiatu. Prawo i Sprawiedliwość zaczyna odgrywać pozytywną rolę jako opozycja. Apelujemy do nich, by krytykę uprawiali bez politycznych podtekstów, politycznych informacji- także na konferencji prasowej w Starachowicach poinformował poseł Konstanty Miodowicz, szef wojewódzki Platformy Obywatelskiej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo