Suchedniów > Ile za śmieci?

  Suchedniów > Ile za śmieci?

  /BOL/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W Suchedniowie szykuje się podwyżka cen za wywóz nieczystości. Stawki maja być ustalone jutro, w poniedziałek na specjalnie w tej sprawie zwołanej sesji.

  Mieszkańcy Suchedniowa będą musieli wkrótce głębiej sięgać do portfeli, by zapłacić za wywóz śmieci. Decyzja w tej sprawie zapadnie jutro.

  Na ostatniej sesji Rady Miasta w Suchedniowie miały być ustalone maksymalne stawki opłat za wywóz śmieci. Obecnie mieszkańcy domów jednorodzinnych za wywóz jednego pojemnika płacą odbiorcom 8 złotych. Ta cena na pewno ulegnie zmianie. Podczas obrad wystąpili przedstawiciele firm oczyszczania miasta.

  - Znacznie podniesiono nam ceny na jedynym składowisku w powiecie, należącym do firmy Almax. Żeby nie tracić na interesie, musimy podnieść ceny - stwierdziła przedstawicielka firmy Bratek. Jako główny powód podwyżki uznano pięciokrotny wzrost tak zwanej opłaty marszałkowskiej, która do tego roku wynosiła 15 złotych za tonę śmieci odstawianej na wysypisko, a teraz wynosi 75 złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo