Busko > Jest pierwszy tomograf w szpitalu!

  Busko > Jest pierwszy tomograf w szpitalu!

  /ALI/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W buskim szpitalu zainstalowano aparat, który stanowi przełom w technice diagnostycznej. Korzystać mogą z niego pacjenci także z innych rejonów województwa.

  To... nie pomyłka. Pierwsi pacjenci buskiego szpitala już zostali przebadani przy pomocy tomografu komputerowego.

  Pierwszy w południowej części województwa świętokrzyskiego aparat rentgenowski nowej generacji pracuje pełną parą.

  Jak to się stało, że tomograf trafił do Buska? Tutejszy Zespół Opieki Zdrowotnej ogłosił przetarg na umiejscowienie tomografu. Wygrała go renomowana firma medyczna KIE z Poznania. I właśnie w czwartek aparat został zainstalowany.
  - To bardzo dobra wiadomość dla naszych pacjentów. To duży krok do przodu w rozwoju techniki diagnostycznej, ale także w ratowaniu życia człowieka - podkreślił dyrektor ZOZ Ryszard Skrzypek.

  - Z tomografu mogą korzystać nie tylko mieszkańcy regionu buskiego. Także pacjenci z powiatów pińczowskiego, kazimierskiego, staszowskiego, południowej części powiatu kieleckiego, z Chmielnikiem. Do nas będzie im bliżej, łatwiej dostać się niż do Kielc - dodał starosta Jerzy Kolarz, który został zaproszony na uroczyste "otwarcie" tomografu.

  Superaparat znajduje się w budynku oddziału płucnego szpitala (obok izby przyjęć). W czwartek zostało przebadanych tomografem dwanaście osób, wczoraj też dwanaście. Poznańska firma świadczy w Busku usługi tak, jak niepubliczny zakład opieki zdrowotnej. Umowę na dzierżawę pomieszczeń w lecznicy podpisała na 10 lat.

  Więcej w jutrzejszym "Echu Dnia"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo