Sandomierz > Nadal można wesprzeć Wielką Orkiestrę...

  Sandomierz > Nadal można wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

  GOP

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W sandomierskim sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można jeszcze kupić orkiestrowe gadżety oraz dary przekazane przez sponsorów.

  Podczas aukcji towarzyszącej finałowi, w Sandomierzu sprzedano przedmioty za około 4,5 tysiąca złotych. Najwyższą cenę - 1220 złotych - uzyskał telewizor LCD; 430 złotych zapłacono za medal ukończenia biegu na dystansie 100 kilometrów w Szwajcarii, który wywalczył w 2004 roku sandomierzanin Jacek Łabędzki. Nabywców znalazły także między innymi: gitara, pióro burmistrza Jerzego Borowskiego, koszulka Orkiestry i pluszowy miś.

  Sporo przedmiotów zostało. Można je kupić, wspierając w ten sposób fundację Jurka Owsiaka. Pieniądze zebrane podczas tegorocznego finału zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi.

  W siedzibie Fundacji Kultury Ziemi Sandomierskiej przy Rynku są do kupienia gadżety Orkiestry: koc, torba, koszulka i brelok; kamizelka i czapeczki sędziowskie od Marcelego Czerwińskiego - sędziego wędkarskiego klasy międzynarodowej, prace plastyczne wykonane przez uczestników projektu Warsztat Otwartych Drzwi, realizowanego przez Stowarzyszenia na rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Tratwa, drewniane szachy, prace z papieru czerpanego przekazane przez Biuro Wystaw Artystycznych w Sandomierzu.

  Są także autografy polityków, między innymi Nelly Rokity, Antoniego Macierewicza i Marka Kwitka oraz braci Cugowskich. Na miłośników fotografii czeka analogowy aparat i panorama Wisły w antyramie, podarowane przez Piotra Grudnia. Cena wywoławcza fantów waha się od 3 do 10 złotych.

  Przedmioty można obejrzeć i kupić w siedzibie FKZS. Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku od godziny 10 do 17. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 015-832-29-64.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Wideo