Kielce > Ferie zimowe w Muzeum Zabawek i Zabawy

  Kielce > Ferie zimowe w Muzeum Zabawek i Zabawy

  /red./

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Otwarty turniej gier planszowych i warsztaty wikliniarsko-malarskie zatytułowane "Wiklinowy zamek" - to propozycje Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy Wsi "Odnowica" oraz Muzeum Zabawek i Zabawy na najbliższe ferie zimowe 2008. Projekty zostały dofinansowane z Urzędu Miasta Kielce.

  Przez całe ferie w holu Muzeum trwać będzie otwarty turniej gier planszowych, przeznaczony dla dzieci od lat pięciu. Przy kilku stolikach udostępnione zostaną gry, odpowiednie dla dzieci w różnym wieku. Każde dziecko, po uprzedniej rejestracji, będzie mogło pograć w gry planszowe.

  Ilość punktów uzyskanych przez każdego zawodnika w pojedynczej rozgrywce trafi do turniejowego rankingu. Klasyfikacja punktowa będzie dostępna na dużych tablicach i zmieniana, natychmiast po kolejnych wynikach. Na koniec turnieju 8 lutego o godzinie 15, zdobywcy największej ilości punktów otrzymają nagrody, dyplomy i tytuły mistrzów gier.

  W sali galerii Abrakadabra trwać będą warsztaty plastyczno-konstrukcyjne "Wiklinowy zamek". Pod okiem Krzysztofa Wrony ze Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy Wsi "Odnowica" dzieci będą uczyć się wyplatania z wikliny. Podczas zajęć powstanie duża konstrukcja: zamek marzeń, ozdobiony wiklinowymi wazonikami, lampionami, malowidłami na płótnie, który stanie się częścią wyposażenia muzealnego kącika zabaw. Zajęcia będą odbywać się od wtorku do piątku 29 stycznia do 1 lutego i od 5 do 8 lutego w godzinach 11-14. Uroczyste otwarcie zamku odbędzie się w piątek, 8 lutego o godzinie 16. Liczba uczestników warsztatów ograniczona. Nie prowadzimy rezerwacji na zajęcia.

  Wstęp na warsztaty i turniej gier bezpłatny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Świętokrzyskiej

  Wideo