Sandomierz > Planują budowę nowych przedszkoli

  Sandomierz > Planują budowę nowych przedszkoli

  GOP

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Budowa dwóch nowych przedszkoli planowana jest w Sandomierzu. Jedno ma powstać przy Portowej, drugie przy ulicy Tadeusza Króla. Budowa jest konieczna, siedziby obu placówek są już w fatalnym stanie.

  Szczególnie pilnym zadaniem jest budowa nowego przedszkola przy ulicy Portowej. Obecne drewniane, postawione w tak zwanym systemie kanadyjskim, jest w bardzo złym stanie technicznym.

  - Przedszkole przy ulicy Portowej zostanie wybudowane w pierwszej kolejności.
  Decyduje o tym zarówno stan techniczny budynku, jak również fakt, iż jest to jedyna tego typu placówka w prawobrzeżnej części Sandomierza - mówi doktor Ewa Kondek, naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego.

  Podobną drewnianą konstrukcję ma "szóstka" przy ulicy Tadeusza Króla. Tam także planowana jest budowa nowego przedszkola. Pojawiają się jednak i inne pomysły - dobudowania nowego skrzydła do jednego z istniejącego już przedszkoli, "jedynki" przy ulicy Okrzei lub "siódemki" przy Armii Krajowej. Koszty takiej inwestycji byłyby dużo mniejsze.

  Ewa Kondek podkreśla, że jest za budową nowej placówki. Takie rozwiązanie będzie korzystniejsze dla dzieci.

  W projekcie tegorocznego budżetu miasta przewidziane są pieniądze na dwa projekty. W tym roku miasto rozpocznie starania o fundusze na inwestycje. Budowa pierwszego z dwóch planowanych przedszkoli rozpocznie się prawdopodobnie w przyszłym roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki 2017

  Wideo