Włoszczowa > Kolędy i pastorałki w Domu Kultury

  Włoszczowa > Kolędy i pastorałki w Domu Kultury

  Rafał Banaszek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W niedzielę we Włoszczowie wielka impreza, a naszego powiatu po raz pierwszy w 15-letniej historii wojewódzkiego konkursu nikt nie będzie reprezentował!

  W niedzielę przyjeżdżają do Włoszczowy wokaliści i zespoły z całego województwa na Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek. Niestety, z naszego powiatu nie będzie wystawionego ani jednego wykonawcy!

  Tradycyjnie w ostatnią niedzielę stycznia we włoszczowskim Domu Kultury odbywa się co roku jedno z największych wydarzeń kulturalnych naszego powiatu.
  Z całego województwa świętokrzyskiego zjeżdżają do nas na koncert finałowy najlepsi w regionie wykonawcy kolęd i pastorałek - ponad 100 artystów. Sala kinowa rok w rok pęka w szwach, publiczność szaleje z zachwytu. Już pojutrze, w niedzielę 27 stycznia, o godzinie 14 rozpoczyna się ta wielka impreza - jubileuszowy XV Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek.

  Finał we Włoszczowie co roku jest poprzedzany przeglądami rejonowymi, które odbyły się już w jędrzejowskim Domu Kultury oraz w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Powiat włoszczowski podlegał pod Jędrzejów. Niestety, tam też nie było nikogo, choć co roku pojawiali się jacyś wykonawcy z powiatu włoszczowskiego.

  Więcej w jutrzejszym "Echu Dnia".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo