Ostrowiec > Radni zdecydowali o kupnie browaru

  Ostrowiec > Radni zdecydowali o kupnie browaru

  /an/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie


  Rada Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim jednogłośnie podjęła uchwałę o zakupie starego browaru Saskich za 6,7 mln zł. W tej kwocie mieści się też ponad 2,6 mln zł za bezumowne korzystanie z nieruchomości w ciągu ośmiu lat.

  Do ostatnich godzin przed sesją nie była znana decyzja radnych. Wielu z nich twierdziło, że nie zgadza się z zakupem browaru. Gmina bowiem powinna inwestować, sprzedawać nieruchomości, a w tym przypadku zakupuje tereny.
  Niektórzy twierdzili, że wstrzymają się z podniesieniem ręki. Oczywiście większość była za transakcją. - To dla mnie pozytywne zaskoczenie, że wszyscy radni głosowali za kupnem browaru - powiedział prezydent Jarosław Wilczyński zaraz po głosowaniu. - Teraz możemy inwestować na tym terenie i olbrzymia nieruchomość w centrum zostanie wreszcie zagospodarowana.

  Obecny podczas sesji przedstawiciel rodziny Saskich, mecenas Jacek Wyciszkiewicz cieszy się z podjętej przez radnych decyzji. - Wreszcie zakończyliśmy etap negocjacji i możemy stanąć przed notariuszem - mówi. - Śmiem przypuszczać, że nikt ze spadkobierców nie wstrzyma przed złożeniem swego podpisu. Zawsze nam chodziło o zakończenie rozmów z gminą. W przeszłości stosowaliśmy różną strategię, teraz wreszcie możliwe było osiągnięcie kompromisu.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo