Pińczów > Nowa wystawa w "Galerii na piętrze"

  Pińczów > Nowa wystawa w "Galerii na piętrze"

  /MIO/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Od 21 stycznia w "Galerii na piętrze" Biblioteki Publicznej w Pińczowie można oglądać wystawę "Wielokulturowość Puszczy Knyszyńskiej".

  Prezentowana wystawa jest plonem konkursu fotograficznego ogłoszonego przez Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej w Supraślu przy współudziale Muzeum Historycznego Oddziału Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Na wystawie prezentowane są dokonania 14 autorów, w tym Krzysztofa Łapki - fotografika, którego prace niejednokrotnie były już prezentowane w Pińczowie.

  Fotogramy ukazują piękno regionu Supraśla, gdzie znajduje się dyrekcja utworzonego w 1988 roku Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Puszcza Knyszyńska to rozległy obszar leśny o powierzchni 839 kilometrów kwadratowych, ze znajdującą się tutaj od 1974 roku ostoją żubrów. Tu przenikają i krzyżują się wpływy prawosławia, judaizmu, islamu z wartościami kościołów Katolickiego i Protestanckiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo