Włoszczowa/ Kielce > Opinia prokuratury w sprawie peronu we...

  Włoszczowa/ Kielce > Opinia prokuratury w sprawie peronu we Włoszczowie wymaga uzupełnienia

  lima

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Prokuratura Okręgowa w Kielcach, prowadząca śledztwo w sprawie budowy peronu we Włoszczowie dysponuje już opinią biegłych w tej sprawie, ale wymaga ona jeszcze uzupełnienia.

  Śledztwo prowadzone jest pod kątem ewentualnego narażenia spółek kolejowych na straty.

  Opinię sporządził Instytut Organizacji i Zarządzania w Przemyśle "ORGMASZ" w Warszawie. Opinia powinna udzielić odpowiedzi na wiele pytań. Jednak na część z nich odpowiedziano w sposób, który nie pozwala prokuraturze na zajęcie stanowiska w tej sprawie.

  W związku z treścią opinii prawdopodobnie zostaną przesłuchane ponownie osoby, które już zeznawały. Prokuratura być może przesłucha nowych świadków.

  Śledztwo zostanie przedłużone po raz kolejny. Poprzednim razem zostało przedłużone do 16 lutego.

  Prokuratura przesłuchała już w charakterze świadków między innymi byłego wicepremiera Przemysława Gosiewskiego oraz byłego ministra transportu Jerzego Polaczka.

  Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy budowie peronu skierowali w październiku 2006 roku do Prokuratury Okręgowej w Warszawie posłowie Platformy Obywatelskiej.

  Według rzecznika PKP, koszt budowy peronu wyniósł 909 tysięcy złotych, z czego 300 tysięcy wyłożył samorząd miasta. Pozostałe koszty nie były związane z budową przystanku, lecz z modernizacją trasy kolejowej E65, która miała być wykonana niezależnie od budowy peronu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo