Kielce > Studniówki odbędą się mimo żałoby

  Kielce > Studniówki odbędą się mimo żałoby

  Paweł Więcek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie


  Żałoba narodowa po katastrofie samolotu wojskowego w Mirosławcu potrwa do sobotniego wieczoru. Mimo to odbędą się bale studniówkowe uczniów z I LO im. Stefana Żeromskiego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Kopernika w Kielcach. W obu szkołach decyzję podjęły rady rodziców.

  - Argumenty były takie, że organizacyjnie wszystko jest zbyt zaawansowane i uniemożliwia to przesunięcie imprezy - mówi dyrektor Liceum im. Żeromskiego, Waldemar Pukalski. I dodaje: - To nie była łatwa decyzja. Uczniowie zastanawiają się, jak uczcić pamięć ofiar, bo czują powagę sytuacji.

  - Umowy są tak skonstruowane, że nie byłoby nas stać na przeniesienie balu na inny termin. Poległych uczcimy minutą ciszy. Uczniowie będą też mieli przyczepioną czarną wstążeczkę. Ograniczymy liczbę typowych studniówkowych zabaw przy muzyce - mówi dyrektor Zespołu Szkół im. Kopernika, Violetta Nowak.

  Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski nie ma wątpliwości. - To zła decyzja. Ja na miejscu organizatorów przeniósłbym imprezę na inny termin - twierdzi.
  Świętokrzyski kurator oświaty, Janusz Skibiński nie chce ingerować w decyzje dyrekcji szkół i rodziców. - Byłbym jednak za tym, żeby tego typu uroczystości nie odbywały się - mówi.

  W innych kieleckich szkołach termin studniówek już wcześniej wyznaczono na sobotę i jak nas informowano, mają się odbyć zgodnie z planem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo