Region > Piotr Żołądek nowym kandydatem na wicewojewodę...

  Region > Piotr Żołądek nowym kandydatem na wicewojewodę świętokrzyskiego

  JaS

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Starosta kazimierski Jan Nowak raczej nie będzie wicewojewodą świętokrzyskim.

  Mimo iż do funkcji rekomendowały go władze wojewódzkie Polskiego Stronnictwa Ludowego. Nowym kandydatem jest Piotr Żołądek.

  Na przełomie listopada i grudnia świętokrzyskie kierownictwo Polskiego Stronnictwa Ludowego zdecydowało, że wicewojewodą świętokrzyskim zostanie starosta kazimierski Jan Nowak. Tę kandydaturę zaproponował prezes ludowców w regionie i zarazem marszałek województwa Adam Jarubas.
  Wniosek o powołanie Nowaka na stanowisko do premiera wysłała Bożentyna Pałka-Koruba, wojewoda świętokrzyski. Mimo tego przez tygodnie Nowak nie otrzymał zielonego światła do objęcia funkcji. Nominacja przeciągała się wyjątkowo długo. Teraz jest niemal pewne, że starosta nie dostanie jej w ogóle. Kandydatem na stanowisko wicewojewody świętokrzyskiego został obecny szef biura zarządu wojewódzkiego PSL Piotr Żołądek. Taką decyzję miały podjąć władze naczelne Stronnictwa.

  O sprawie nie wiedzieli wczoraj nic drugi wiceprezes, poseł Mirosław Pawlak, ani prezes honorowy Alfred Domagalski. Adam Jarubas na antenie jednej z rozgłośni stwierdził, że jest bardzo zaskoczony decyzją władz partii, ale im się podporządkuje. Nie ujawnił, jakie zastrzeżenia wobec kandydatury Jana Nowaka miało kierownictwo Polskiego Stronnictwa Ludowego.

  Piotr Żołądek jest bliskim współpracownikiem prezesa Adama Jarubasa. Był szefem sztabu wyborczego PSL podczas ostatniej kampanii wyborczej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo