Święty Krzyż > Jarmark Świętokrzyski w maju

  Święty Krzyż > Jarmark Świętokrzyski w maju

  /m/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie


  18 maja na Świętym Krzyżu po raz trzeci rozgości się Jarmark Świętokrzyski.
  Ubiegłoroczny Jarmark zgromadził wielu turystów i pielgrzymów, którzy zjechali przed klasztorem Ojców Oblatów na Świętym Krzyżu. Były występy artystyczne, pokazy walk rycerskich, pokazały się gospodarstwa agroturystyczne.

  - Impreza odniosła sukces. Warto więc zjednoczyć siły i zorganizować kolejną edycję - mówi starosta kielecki - Zenon Janus.

  Odbyło się pierwsze spotkanie w sprawie tegorocznego Jarmarku Świętokrzyskiego. W jego organizację włączają się: starostow powiatowe w Kielcach, kielecki Urząd Miasta w Kielcach, Świętokrzyski Urząd Marszałkowski, Urząd Gminy w Bielinach, Urząd Gminy w Nowej Słupi, ojcowie oblaci i Świętokrzyski Park Narodowy.

  Ustalono, że jarmark odbędzie się w niedzielę, 18 maja. Podobnie jak i w ubiegłych latach rozpocznie uroczystą mszą świętą o godz. 11, potem na scenie zaprezentują się lokalni twórcy i zespoły ludowe. Organizatorzy chcą zaproponować wszystkim, którzy przyjadą tego dnia na Święty Krzyż ciekawą ofertę artystyczną, ale i handlową.
  - To ma być jarmark, na którym będzie można skosztować regionalnych specjałów i kupić ciekawą pamiątkę z naszego regionu - dodaje starosta Janus.
  Pierwsza edycja Jarmarku Świętokrzyskiego dobyła się w 2006 r. jako impreza towarzysząca Milenium Świętego Krzyża.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo