Starachowice > Tłusty czwartek na Rynku

  Starachowice > Tłusty czwartek na Rynku

  Cuk

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Zakończenie tegorocznego karnawału, w tłusty czwartek, 31 stycznia, odbędzie się na starachowickim Rynku. Impreza w tym miejscu jest organizowana chyba po raz pierwszy w powojennej historii Starachowic. Rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do 15. Wstęp wolny.

  Festyn organizowany jest głównie z myślą o dzieciach i młodzieży, które ferie zimowe spędzają w naszym mieście. Ale i dorośli, którzy chcieliby towarzyszyć swoim pociechom będą mieli na co popatrzeć.

  Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek.
  Zaprezentują się: Miejska Szkoła Tańca MiM oraz soliści Spółdzielczego Domu Kultury. Planowane jest rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pod nazwą "Cztery pory roku", organizowanego przez Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego. Będzie pokaz sprzętu Klubu Płetwonurków KALMAR, pokazy siły w wykonaniu zawodników Klubu Sportów Siłowych i Kulturystyki WIKING oraz pokaz walk Wschodu w wykonaniu zawodników i zawodniczek Klubu Sportowego DRAGON. Jak ustrzec się kieszonkowców oraz unikać innych niebezpieczeństw czyhających na mieszkańców miasta, szczególnie dzieci, opowiedzą uczestnikom festynu policjanci ze starachowickiej Komendy Powiatowej Policji. Występy będą rozdzielane ciekawymi konkursami. Organizatorzy przewidzieli bardzo atrakcyjne nagrody.

  - Jaki będzie efekt ożywienia Rynku festynem dla naszych biur i sklepów, znajdujących się przy Rynku, trudno oceniać przed czasem. Wydaje się, że chwilowo stracimy na zamknięciu ruchu drogowego podczas festynu, ale docelowo zyskamy, bo ludzie częściej będą odwiedzać Rynek, jako ciekawe i przyjemne miejsce w naszym mieście - przewiduje Zofia Szpankowska, prowadząca przy Rynku sklep i biuro podróży.

  W związku z festynem 31 stycznia w godzinach 7-16 wyłączone zostaną z ruchu Rynek wraz z drogami dojazdowymi na odcinkach: ul. Iłżecka - od skrzyżowania z ul. Targową do Rynku, ul. Kościelna na odcinku od skrzyżowania z al. Armii Krajowej do Rynku oraz wjazd na Rynek z ulic Niskiej i Krótkiej. Obowiązywać będą objazdy ulicami: Spółdzielczą, Targową, Armii Krajowej i Kilińskiego. Ograniczenia nie dotyczą mieszkańców wyżej wymienionych ulic oraz osób prowadzących tam działalność gospodarczą.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki 2017

  Wideo