Kielce > Jan Nowicki wystąpi w kieleckim teatrze

  Kielce > Jan Nowicki wystąpi w kieleckim teatrze

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Spektakl "Z obłoków na ziemię" z Janem Nowickim w roli głównej w Teatrze imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach.
  Na wyprawę "Z obłoków na ziemię" z wierszami księdza Jana Twardowskiego, Bolesława Leśmiana i Janem Nowickim w roli głównej zaprasza kielecki teatr.
  Pomysłodawcą tego spektaklu był sam aktor, Jan Nowicki. Muzykę skomponowali Marek Stryszowski (muzyk legendarnej grupy jazzowej Laboratorium) i Cezary Chmiel. Na scenie zobaczymy: Jana Nowickiego oraz muzyków: Marka Stryszowskiego - saksofony, flet prosty, śpiew, Cezarego Chmiela - syntezatory, Krzysztofa Bodzonia - kontrabas elektryczny.

  Tematem tego spektaklu jest rozmowa z Panem Bogiem o przemijaniu, prawdzie, miłości, miłosierdziu i wierze, w kontekście postaci ks. Jana Twardowskiego i jego postrzegania współczesnego świata, niekiedy z dużą dozą humoru i satyry.
  Oficjalna premiera odbyła się podczas 51. Krakowskich Zaduszek Jazzowych w 2006 roku, a spektakl wywołał ogromne wzruszenie publiczności i entuzjastyczne recenzje prasowe. Spektakl wystawiany jest w kościołach, teatrach, salach widowiskowych, w klubach. W Kielcach zobaczymy go 1 lutego o godz. 19.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki 2017

  Wideo