Gabułtów > Niewybuch na polu

  Gabułtów > Niewybuch na polu

  ALI/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie


  Niewybuch pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej znaleziono w sobotę wieczorem w Gabułtowie koło Kazimierzy Wielkiej.

  Jeden z rolników podczas prac polowych wyorał leżący w ziemi pocisk. Teren został zabezpieczony. - W miejscu, gdzie znajduje się pocisk pełnią od soboty dyżury strażacy ochotnicy z jednostek w Gabułtowie i Zagórzycach. Powiadomiony został też pluton saperów z Kielc. Saperzy mają przyjechać do Gabułtowa w poniedziałek, zbadać teren i zająć się usunięciem niewybuchu - poinformował nas wczoraj po południu starszy kapitan Paweł Cabala, rzecznik prasowy kazimierskiej straży pożarnej.

  To kolejny w ostatnim czasie niewybuch znaleziony w okolicach Kazimierzy Wielkiej. Na początku grudnia ubiegłego roku, podczas wykonywania wykopów pod wodociąg w Wojciechowie, operator koparki natrafił na dwa pociski moździerzowe z czasów II wojny światowej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo