Region > Stopy procentowe poszły w górę

  Region > Stopy procentowe poszły w górę

  eref

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Podniesienie przez Radę Polityki Pieniężnej (RPP) stóp procentowych o 25 punktów bazowych, a więc o 0,25 procenta, spowodowało, że wzrosła rata kredytów hipotecznych spłacanych w złotówkach.

  W harmonogramach spłat kredyty złotowe zaszły nieznaczne zmiany. Wszystko za sprawą przeciętnego oprocentowania, które wzrosło z 6,2 do 6,65 procenta. W przeliczeniu na złotówki oznacza to, że rata kredytu w wysokości 100.000 złotych, udzielonego na 30 lat, spłacanego w ratach równych, z marżą banku wynoszącą 1 procent zwiększyła się z 612,50 do 642,00 złotych, a więc o 29,50 złotych.

  Emil Szweda, analityk Open Finance, prognozuje, że w perspektywie najbliższych 12 miesięcy oprocentowanie złotowych kredytów hipotecznych o jednoprocentowej marży ustabilizuje się na poziomie nieznacznie wyższym niż obecnie. Wyniesie prawdopodobnie od 7,0 do 7,2 procenta.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama