Jędrzejów > Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut znęcania...

  Jędrzejów > Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut znęcania się nad trzymiesięcznym dzieckiem

  mow/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie


  O tej sprawie pisaliśmy już w "Echu Dnia". Maleńki chłopczyk trafił do szpitala dziecięcego w Kielcach 18 stycznia. Lekarze znaleźli na jego ciele sińce, wyglądające jak ślady odbitych palców. Podejrzewając zespół dziecka maltretowanego zawiadomili policję.

  Zasinienia chłopczyk miał między innymi na twarzy i pośladkach. Rodzina różnie tłumaczyła to, skąd się mogły wziąć. Najpierw pojawiła się wersja, że to być może alergiczna reakcja na leki, które bierze matka, potem że starsze rodzeństwo mogło uderzyć maluszka, że obrażenia mogły powstać podczas przewijania dziecka.

  Prokuratura zdecydowała, że niemowlę powinien zbadać biegły. Opinia już jest. I wynika z niej - jak mówią śledczy - że ból zadawano maluszkowi nie przypadkowo, ale celowo. Zarzut znęcania się nad chłopczykiem prokuratura postawiła jego 29-letniemu ojcu. - Charakter obrażeń wskazuje na to, że urazy były zadawane dziecku od pewnego czasu. Nie ustaliliśmy na razie jak długo mogło to trwać - informuje Tomasz Rurarz, szef Prokuratury Rejonowej w Jędrzejowie. - Nie wiemy też w tej chwili czy brała w tym udział jedna osoba, czy więcej.

  29-latek został oddany po dozór policji. - Wystąpiliśmy też do sądu rodzinnego z wnioskiem o ewentualne odizolowanie dziecka od rodziców - dodaje prokurator Rurarz.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo