Region > Prawo jazdy zdamy w powiecie?

  Region > Prawo jazdy zdamy w powiecie?

  ka

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie


  Długie oczekiwanie na egzamin na prawo jazdy, kolejki, wyprawy kursantów do wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego oraz podróże na jazdy do miast wojewódzkich wkrótce mogą się skończyć.

  Obecnie egzamin na prawo jazdy można zdawać wyłącznie w 27 największych miastach w Polsce, głównie w obecnych i byłych stolicach województw. Wkrótce może to się jednak zmienić, ponieważ zgodnie z projektem, który trafił już do Sejmu, przyszłych kierowców będzie można egzaminować w dodatkowych 65 miastach, w których siedziby mają władze powiatowe.

  - Jeżeli ten projekt poselski zyska akceptację to wówczas marszałkowie poszczególnych województw zyskają możliwość powołania oddziałów wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego w miastach powiatowych - informuje Tomasz Piętka, główny specjalista w Departamencie Dróg i Transportu Drogowego Ministerstwa Infrastruktury.

  Wojciech Siporski, dyrektor Departamentu Infrastruktury w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, uważa, że z punktu widzenia starających się o prawo jazdy takie rozwiązanie byłoby z pewnością wygodne, a dodatkowo mniej kosztowne.

  - Podejmując taką decyzję trzeba będzie jednak sprawdzić wiele spraw. Między innymi to, czy w danym mieście powiatowym możliwe jest realizowanie zadań praktycznych, z których składa się egzamin na prawo jazdy - wyjaśnia Tomasz Piętka.

  Czy w naszym regionie powstaną dodatkowe ośrodki egzaminacyjne? Szanse na to są spore. Wcześniej należało by jednak przeprowadzić analizę, które z miast powiatowych spełniają wymogi, aby przyszły kierowca mógł być na ich terenie egzaminowany. Jednym z takich wymogów - zgodnie z projektem umożliwiającym powołanie oddziałów wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego w miastach powiatowych - jest to, aby w danej miejscowości znajdowały się skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. A to, w przypadku naszego regionu, ogranicza listę miast najwyżej do kilku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo