Połaniec > Przełom w sprawie mostu

  Połaniec > Przełom w sprawie mostu na Wiśle

  /MPB/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Most na Wiśle w Połańcu ma być budowany mimo że zmniejszono dotację na inwestycję z programu Rozwój Polski Wschodniej. Budowa ma być rozłożona w czasie, a jej zakres zmniejszony.

  Taką decyzję podjęli wczoraj w Kielcach wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Zdzisław Wrzałka i wicemarszałek Podkarpacia Bogdan Rzońca. Spotkanie dotyczyło budowy mostu na Wiśle w Połańcu oraz związanej z tą inwestycją przebudowy drogi wojewódzkiej łączącej oba regiony.

  Padły już nawet konkrety. Marszałkowie województw zobowiązali dyrektorów Zarządów Dróg Województw Podkarpackiego i Świętokrzyskiego do przygotowania harmonogramów realizacji inwestycji i przetargu na opracowanie dokumentacji. - Przetarg na dokumentację chcemy ogłosić w kwietniu tego roku. Jeśli nic się nie stanie to w kwietniu 2009 ruszymy z budową - zapowiada Zdzisław Wrzałka.

  Budowa mostu w Połańcu planowana jest od kilku lat. Inwestycja została wprowadzona do planów zagospodarowania gmin, zgłoszono ją również do realizacji w ramach programu Polska Wschodnia. Początkowo miała być ona finansowana z pieniędzy unijnych w 85 procentach, ale w ubiegłym roku jeszcze przed wyborami zapadła decyzja, że będzie to tylko 66 procent. Samorząd świętokrzyski oszacował swoje koszty mostu na 190 milionów złotych. To oznacza, że po uszczupleniu dotacji musiałby dołożyć nie 30, a ponad 60 milionów złotych. To dlatego budowa stanęła pod znakiem zapytania.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo