Kielce > Już wkrótce Tydzień Kultury Języka

  Kielce > Już wkrótce Tydzień Kultury Języka

  Lidia Cichocka

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Spotkanie z twórcami "Szkła Kontaktowego", dyktanda dla VIP-ów, spotkania z blogersami, konkursy krasomówcze - tegoroczny Tydzień Kultury Języka zapowiada się bardzo ciekawie.

  Na początku marca czekają nas spotkania poświęcone językowi, temu, którym posługujemy się na co dzień. Lubiący gadać będą ścigać się w konkursach krasomówczych, ci, którzy czują się na siłach wezmą udział w konkursach ortograficznych.
  Przy okazji będzie dużo ciekawych spotkań z ludźmi zajmującymi się językiem. Już w poniedziałek, 3 marca, na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z prowadzącymi "Szkło Kontaktowe" w TVN. W środę i czwartek (5 i 6 marca) odbędą się prelekcje i projekcje filmu fabularnego o Mironie Białoszewskim "Parę osób, mały czas".

  Będzie także można porozmawiać z reżyserem Andrzejem Barańskim. Bajkoterapia, ortografia na wesoło i wykorzystanie dramy w nauczaniu, to kolejne propozycje dla uczniów i nauczycieli, a spotkanie ze znanymi osobami ze świata polityki, kultury i mediów piszącymi blogi w czwartek zapowiada się bardzo ciekawie. Piątkowy wieczór uświetni recital Lory Szafran, która zaprezentuje piosenki z kabaretu Starszych Panów, a wcześniej będzie można posłuchać znawcy języka polskiego prof. Jerzego Bralczyka.

  Na zakończenie, w sobotę, 8 marca, organizatorzy zapraszają na spotkanie z Jackiem Pałasińskim - pisarzem, dziennikarzem, podróżnikiem, specjalistą od polityki międzynarodowej, znawcą najbardziej skrytych tajemnic Watykanu.

  Tegoroczny Tydzień Kultury Języka organizują wspólnie Kieleckie Centrum Kultury, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Instytut Bibliotekoznawstwa i Dziennikarstwa Akademii Świętokrzyskiej imienia Jana Kochanowskiego, Instytut Filologii Polskiej Akademii Świętokrzyskiej, Kuratorium Oświaty, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach. XVI Tydzień Kultury Języka odbędzie się w dniach 3-8 marca.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo