Kielce > Piekoszowska do remontu

  Kielce > Piekoszowska do remontu

  ATA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Mieszkańcy ulicy Piekoszowskiej w Kielcach mogą już myśleć, jak ich droga będzie wyglądała po remoncie. Drogowcy wymienią nawierzchnię, ułożą chodniki i ustawią oświetlenie.
  - Nie jest to ulica w najgorszym stanie, bo w gorszym jest na przykład Sandomierska, ale wymaga remontu. To droga wylotowa z Kielc i powinna lepiej się prezentować - przyznaje Monika Czekaj z Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.
  Miejski Zarząd Dróg szykuje się do remontu prawie całej ulicy Piekoszowskiej, od Grunwaldzkiej aż do granic miasta. - Część drogi obejmują miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, w których jezdnia jest szersza nic obecnie.

  Jednak nie będziemy jej poszerzać, bo wykupy ziemi chcemy ograniczyć do minimum. Wyjątkiem mogą być miejsca, w których jezdnia ma mniej niż 7 metrów. Wtedy konieczne będzie poszerzenie. Także przy skrzyżowaniach trzeba będzie więcej ziemi, ale które działki będą nam potrzebne, dowiemy się dopiero po przygotowaniu projektu - przyznaje Monika Czekaj.

  Drogowcy wymienią zarówno nawierzchnię ulicy Piekoszowskiej, jak i jej podbudowę. - Miejscami ułożymy odwodnienie, bo na niektórych docinkach już jest. Zamotujemy chodniki i latarnie - dodaje Monika Czekaj.

  W tym roku powstanie dokumentacja remontu, a prace są planowane w przyszłym roku. Ich wykonanie zajmie 2-3 lata, bo ulica jest długa, a roboty kosztowne. - Jest możliwe uzyskanie pieniędzy z unijnych funduszy. Ten projekt nie był zgłaszany, ale możemy to jeszcze zrobić. Gdy dokumentacja będzie gotowa, a marszałkowi zostanie euro, to jesteśmy gotowi zgłosić Piekoszowską - informuje Monika Czekaj.
  Wkrótce Miejski Zarząd Dróg ogłosi przetarg także na wykonanie dokumentacji remontu ulicy Zagórskiej, od Szczecińskiej do granic miasta, oraz na modernizację Wikaryjskiej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo