Region > Restauratorzy staną do konkursu

  Region > Restauratorzy staną do konkursu

  MPB

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Flaczki z gąsek, gęś w sosie śliwkowo-selerowym, kapuściane zawijasy - wojewoda świętokrzyska Bożentyna Pałka-Koruba chce, aby takie właśnie regionalne potrawy serwowano w naszych restauracjach.

  Bożentyna Pałka-Koruba spotkała się z restauratorami i ogłosiła konkurs pod hasłem "Restauracja z kuchnią świętokrzyską". - Chciałabym, aby nasz region był promowany w atrakcyjnej formie, a taką stanowią nasze kulinaria - mówiła wojewoda. - Turyści na pewno chętnie popróbują świętokrzyskich przysmaków. Konkurs ma prowadzić do tego, aby w menu restauracji znalazła się karta dań typowo świętokrzyskich.

  Restauratorzy będą mieli za zadanie przygotowanie czterech regionalnych dań.
  Trzy potrawy mogą wybrać z listy przedstawionej przez organizatorów konkursu, a jedną mogą przygotować według własnego pomysłu, ale opartego na kuchni świętokrzyskiej. W eliminacjach, w ostatnim dniu marca, zostanie wytypowanych 16 najlepszych propozycji. Finał odbędzie się pałacu w Kurozwękach i zostanie połączony z konferencją na temat kuchni regionalnej, z udziałem gości z całej Polski.


  - Chętnie weźmiemy udział w konkursie - powiedział Mirosław Bujak, szef hotelu Magnolia w Nowinach. - Planujemy też skorzystać w praktyce z regionalnych przepisów i świętokrzyskie dania umieścić we naszym menu. - U nas największym powodzeniem cieszą się dania kuchni europejskiej, dlatego trzeba byłoby przekonać gości do tej typowo regionalnej - mówił Andrzej Piechowicz, szef kuchni Kawiarni Wiedeńskiej w Kielcach - Ale sądząc po popularności domowych pierogów, byłoby to możliwe. - Chcemy serwować świętokrzyską strawę we wszystkich odmianach, bo to najlepszy sposób dotarcia do smakoszy - dodał Wiesław Woszczyna, dyrektor hotelu Rytwiany. - Nie zdradzę, co przygotujemy na konkurs, bo konkurencja nie śpi, ale cieszę się, że wśród zaproponowanych potraw znalazł się karp rytwianski w galarecie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki 2017

  Wideo