Kielce > Energetycy chcą sprzedać budynek

  Kielce > Energetycy chcą sprzedać budynek

  ATA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Kielcach chce się pozbyć swojej siedziby na ulicy Mielczarskiego w Kielcach i wybudować nową przy ulicy Poleskiej. Inwestycja ma obniżyć koszty utrzymania firmy.
  - Obecna siedziba była wybudowana na potrzeby wojewódzkiego przedsiębiorstwa, które zatrudniało około 450 osób. Teraz jesteśmy miejską firmą. Mamy 285 pracowników i będzie ich coraz mniej - informuje Jan Wilczyński, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. - Nie potrzebujemy tak dużego gmachu, jak również olbrzymiej działki na której stoi. To ponad hektar ziemi, która w dużej części leży niewykorzystana.

  Dodaje, że budynek jest nie tylko za duży, ale i jest kosztowny w utrzymaniu. - Płacimy olbrzymie podatki za nieruchomość, która nie jest nam potrzebna. Chcemy sprzedać biurowiec i cały teren, i postawić nowoczesny budynek, tańszy w utrzymaniu - informuje prezes.

  Firma wystąpiła do miasta o przekazanie jej działki na ulicy Poleskiej, w pobliżu skrzyżowania z Legnicką, o powierzchni około pół hektara. W czwartek radni zagłosują nad projektem tej uchwały. - Zaraz potem rozpoczniemy prace nad projektem siedziby. Wiosną 2009 roku chcemy rozpocząć budowę, a w 2010 planujemy przeprowadzkę do nowego gmachu - zapowiada prezes.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo