Sandomierz > Trwa akcja Caritas dla biednych dzieci

  Sandomierz > Trwa akcja Caritas dla biednych dzieci

  GOP

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  20 tysięcy baranków wielkanocnych i 40 tysięcy skarbonek chce sprzedać do Świąt Wielkanocnych Caritas Diecezji Sandomierskiej. Dochód z akcji "Jałmużna Wielkopostna" zostanie przeznaczony na organizację letniego wypoczynku dla dzieci z ubogich rodzin.

  Doroczna akcja Caritas trwa od środy popielcowej. Zakończy się w Wielką Niedzielę. Tegorocznej edycji "Jałmużny Wielkopostnej" patronuje wezwanie "Bądźmy Uczniami Chrystusa".

  We wszystkich kościołach diecezji rozprowadzane są baranki na stół wielkanocny oraz tekturowe skarbonki.

  - Do skarbonek można wrzucać pieniądze, które oszczędzamy, odmawiając sobie w okresie Wielkiego Postu słodyczy czy używek - mówi ksiądz Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej.
  - Fundusze te zostaną przeznaczone na działalność parafialnych zespołów Caritas. W ich dyspozycji pozostanie również część pieniędzy pochodzących ze sprzedaży baranków. Lokalne organizacje wiedzą najlepiej, komu potrzebne jest wsparcie.

  Reszta pieniędzy "wróci" do Caritas. Fundusze zostaną przeznaczone na organizację kolonii. Z wakacji organizowanych przez Caritas korzysta w diecezji sandomierskiej około dwóch tysięcy dzieci. Dla wielu z nich jest to jedyna okazja do wyjazdu na wakacje i zobaczenia najciekawszych miejsc w kraju.

  Do katechetów dotarły materiały Caritas z propozycjami specjalnych lekcji, które mają zachęcić dzieci i młodzież do pomocy potrzebującym.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo