Ujazd > Modernizacja budynku Zespołu Szkół dobiega końca

  Ujazd > Modernizacja budynku Zespołu Szkół dobiega końca

  AKU

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Na remont Gmina otrzymała 500 tysięcy złotych dotacji ministerialnej. Uroczyste otwarcie odnowionego budynku szkoły odbędzie się 25 lutego.

  Powojenny budynek, w którym mieści się Zespół Szkół w Ujeździe, był bardzo zniszczony. Największym zagrożeniem były popękane stropy. Ze względu na wyłączenie części budynku, do końca ubiegłego roku szkolnego dzieci uczyły się na dwie zmiany.

  W jednej z klas strop podtrzymywany jest drewnianą konstrukcją. Szkoła wymaga gruntownego remontu i przebudowy. Do niektórych klas nie ma wejścia z korytarza, tylko z klasy do klasy. Obecnie w szkole w Ujeździe uczy się ponad 100 dzieci.

  - W ciągu najbliższych lat liczba uczniów będzie się utrzymywała na podobnym poziomie - mówi Marek Staniek, wójt gminy Iwaniska. - Dlatego trzeba zainwestować w ten budynek.

  O pieniądze na remont szkoły gmina ubiegała się w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Otrzymała pół miliona złotych dotacji, drugie pół miliona złotych władze gminy przeznaczyły z budżetu.

  W ramach remontu szkoły w Ujeździe rozebrane zostały: istniejąca więźba dachowa, drewniane stropy nad parterem, drewniane schody oraz posadzki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo