Kielce > Pożar domu przy ulicy Chodkiewicza

  Kielce > Pożar domu przy ulicy Chodkiewicza

  /MPB/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Na około 200 tysięcy złotych wyceniono straty po pożarze nowowyremontowanego domu przy ulicy Chodkiewicza w Kielcach.

  Aby go ugasić strażacy musieli rozmontować konstrukcję stropu i użyć specjalnej kamery termowizyjnej.

  O tym, że z poddasza drewnianego domu wydobywa się dym powiadomili strażaków ludzie dziś po godzinie 9. Do akcji ruszyło aż pięć zastępów ratowników. - Okazało się, że pali się wielowarstwowy strop drewniany między pomieszczeniami na parterze, a zaadaptowanym do mieszkania poddaszem - mówił zastępca komendanta kieleckiej straży Krzysztof Janicki - Pożar był trudny do opanowania, żeby go ugasić, trzeba było rozebrać strop na parterze i część podłogi na poddaszu.
  Wciąż tliło się bowiem w warstwach oddzielających Elementy konstrukcji budynku. Żeby zlokalizować źródła ognia trzeba było użyć służącej do tego celu kamery termowizyjnej. Cała akcja trwała trzy godziny.

  Pożar objął około 50 metrów kwadratowych domu i część więźby dachowej. Strażacy przypuszczają że między warstwami konstrukcji budynku mogło tlić się zanim dym zaczął wydostawać się na zewnątrz i został zauważony. Przyczyną mogła być wada przewodu kominowego.

  Więcej w jutrzejszym "Echu Dnia"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki 2017

  Wideo