Kałków > Ruszyło misterium

  Kałków > Ruszyło misterium

  /CuK/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Chrystus upada pod krzyżem podczas przedstawienia w Kałkowie.

  Chrystus upada pod krzyżem podczas przedstawienia w Kałkowie. ©K. Cuch

  Sala wypełniona po brzegi na Misterium Męki Pańskiej w sanktuarium w Kałkowie. Będą dodatkowe spektakle.
  Chrystus upada pod krzyżem podczas przedstawienia w Kałkowie.

  Chrystus upada pod krzyżem podczas przedstawienia w Kałkowie. ©K. Cuch

  Pielgrzymów nie zraził dość duży mróz i słabe ogrzewanie sali widowiskowej. Po rocznej przerwie, podczas tegorocznego Wielkiego Postu, w sobotę w sanktuarium w Kałkowie znów ruszył największy teatr amatorski w regionie. Bo pielgrzymi i wierni chcą tego teatru. Chętnych do oglądania tego przedstawienia jest dwa razy więcej niż miejsc w auli Jana Pawła II.

  Chodzi o Misterium Męki Pańskiej wystawiane tu przez 36 lat, przez blisko 50 aktorów amatorów, dla kilku tysięcy widzów.
  Jest wystawiane w soboty, poza Wielką Sobotą, o godzinie 15.30 w auli Jana Pawła II, mieszczącej się w Domu Pielgrzyma sanktuarium. Wobec ogromnej liczby chętnych w dwie ostatnie soboty przed Niedzielą Palmową będą po dwa spektakle, jeden o 15.30 drugi o 18.00. Ksiądz prałat Czesław Wala, kustosz sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie obawia się nieco złej pogody.

  W ubiegłym roku nie było tego przedstawienia i ksiądz prałat Czesław Wala, kustosz sanktuarium, zebrał wiele słów pretensji, żalu od pielgrzymów i wiernych z całej Polski Południowo-Wschodniej. N sobotnie przedstawienie autokarami przyjechało ponad 300 pielgrzymów z całej polski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo