Kielce > Podwyższą pensję urzędnikom

  Kielce > Podwyższą pensję urzędnikom

  ps

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Od kilku do kilkunastu tysięcy złotych - według rozporządzenia ministra pracy o tyle mają być większe pensje w administracji samorządowej. O ich ostatecznym "rozmiarze" ma decydować Rada Gminy.

  Sprawdziliśmy jak sytuacja wygląda w urzędach miasta, Urzędzie Marszałkowskim oraz starostwach w naszym województwie. Nikt na razie nic nie wie o wysokości podwyżek. Prawdopodobnie już w marcu wszyscy urzędnicy się wzbogacą, między innymi dyrektorzy wydziałów, kierownicy referatów, specjaliści, referenci.

  Podobnie jest w innych urzędach w naszym regionie. Jednak urzędnicy śledzą wszystko co jest na ten temat publikowane w mediach. - Na razie nie mamy żadnych wytycznych w tej sprawie. Jednak według jednego z serwisów samorządowych zapowiadają się podwyżki od 40 do ponad 100 procent dla pracowników z niższego szczebla, a dla pracowników zarządzających od 13 do 19 procent - tłumaczy Andrzej Sądecki, wicestarosta Starachowic. - Możliwe, że rząd chce zmniejszyć różnicę w zarobkach dyrektorów i referentów.

  Więcej w jutrzejszym "Echu Dnia"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo