Kielce > Ambitne plany Jazz Clubu

  Kielce > Ambitne plany Jazz Clubu

  Lid

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Studio Teatralno-Muzyczne Jazz Club, które w ubiegłym roku zachwyciło nas dwoma spektaklami "Mgła" przygotowanym wspólnie z pensjonariuszami Domu pod Fontanną oraz "Weselem od nowa" przygotowanym wspólnie z "Odnowicą", ma w tym roku równie ambitne plany.

  Razem z tą samą grupą młodych aktorów, uczniów liceum im. S. Żeromskiego Kielcach, przygotowali jednoaktówkę Sławomira Mrożka. W maju odbędzie się premiera "Kazań świętokrzyskich".
  - Ma to być spektakl z gatunku światło i dźwięk - wyjaśnia Artur Anyż, jeden z pomysłodawców przedsięwzięcia, który z żoną Dorotą prowadzi studio. - "Kazania świętokrzyskie" nie są tekstem teatralnym, więc jedno z nich będzie tylko pretekstem do rozpoczęcia spektaklu, który ma być takim średniowiecznym przedstawieniem ulicznym. Będą tam żebracy, pątnicy i księża, wszystko przy blasku pochodni. Premierę zaplanowaliśmy na Świętym Krzyżu, bo wydaje się on najodpowiedniejszy do takich przedsięwzięć.

  Kontynuowana jest współpraca ze Stowarzyszeniem na rzecz Odnowy Wsi Dąbrowa Górna "Odnowica". Latem ubiegłego roku młodzież biorąca udział w warsztatach opracowywała ilustracje do znalezionego po wojnie pamiętnika żydowskiego chłopca Dawida Rubinowicza, zamordowanego przez Niemców. Teraz na podstawie tego samego tekstu ma powstać spektakl, który będzie pokazywany w zagrodzie Czernikiewiczów w Bodzentynie. - Bardzo nam miło, że nasze działania zauważa i docenia burmistrz Bodzentyna Marek Krak - mówi Anyż. - Spektakle z pewnością zwiększają atrakcyjność tej turystycznej gminy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki 2017

  Wideo