Kielce > Na ulicach pojawią się nowe autobusy

  Kielce > Na ulicach pojawią się nowe autobusy

  ElZem/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie


  W tym tygodniu kolejny z czterech nowych autobusów kupionych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach wyjedzie na ulice. Za dwa tygodnie do pracy wyruszą następne pojazdy.

  Cztery pojazdy marki Łaz kupione przez kielecką firmę komunikacyjną już są w Kielcach. Przed dwoma tygodniami pierwszy z nich rozpoczął pracę na ulicach miasta, w tym tygodniu na trasę wyjedzie następny, a kolejne do końca miesiąca.
  - Chcemy, aby z autobusami wszystko było, jak należy, dlatego przed wyruszeniem ich na ulice musimy mieć pewność, że działają prawidłowo. Nie znamy tej ukraińskiej marki i dopiero zaczynamy zapoznawać się z tą techniką - wyjaśnia Marek Wołoch, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach.

  Firma komunikacyjna przygotowuje się jednocześnie do przystąpienia do rozmów z zespołem negocjacyjnym prezydenta Kielc. Na ostatniej sesji radni przyjęli projekt uchwały, w którym zgadzają się na sprzedaż udziałów miasta spółce pracowniczej Kieleckie Autobusy, która została utworzona z udziałów załogi MPK.

  - W rozmowach z zespołem negocjacyjnym w pierwszej kolejności będziemy rozmawiać na temat wyceny majątku Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, a następnie o formie spłaty udziałów. Są dwie możliwości zapłaty: rozłożenie należności na pięć lat, co roku wpłacalibyśmy pieniądze dla miasta, albo po udzieleniu nam przez bank kredytu spłacilibyśmy zupełnie firmę miastu, a sami stopniowo wyrównywali kredyt w banku. Jesteśmy przygotowani na oba te warianty - mówi Marek Wołoch.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo