Region > Od 11 marca będą tylko "bezpieczne" zapalniczki

  Region > Od 11 marca będą tylko "bezpieczne" zapalniczki

  eref/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Od 11 marca będą dostępne w sklepach i kioskach wyłącznie nowe modele zapalniczek do papierosów. Za kilka tygodni znikną zapalniczki-gadżety oraz takie, które nie posiadają specjalnych zabezpieczeń utrudniających ich użytkowanie przez dzieci.

  Działania mające na celu ochronę konsumentów przed tymi zagrożeniami podjęła Komisja Europejska. Zgodnie z jej decyzją od 11 marca na terenie Unii Europejskiej nie będzie można sprzedawać zapalniczek bez odpowiednich zabezpieczeń, takich które mogą - na przykład ze względu na kształt - zostać potraktowane przez dzieci jako zabawki.
  Zniknąć z rynku będą musiały również zapalniczki, które nie posiadają specjalnych zabezpieczeń utrudniających ich uruchomienie przez dzieci.

  - Zapalniczki, których sprzedaż będzie możliwa od 11 marca powinny być skonstruowane w taki sposób, aby nie mogły ich uruchomić dzieci poniżej czwartego roku życia.
  W zapalniczkach tych znajdą się na przykład specjalne zabezpieczenie mechanizmu zapłonowego - informuje Małgorzata Cieloch, rzecznik prasowy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - Na przedsiębiorcę, który wprowadzi na rynek zakazane produkty, może zostać nałożona kara pieniężna w wysokości do 100 tysięcy złotych.

  Tak więc dotychczasowe tanie, kolorowe jednorazówki raz na zawsze odejdą w przeszłość.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama