Kazimierza > Zbudują nowoczesną strażnicę

  Kazimierza > Zbudują nowoczesną strażnicę

  /ALI/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Kazimierza będzie miała nowoczesną strażnicę. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku.

  Dokumentacja jest gotowa, w marcu zostanie ogłoszony przetarg, a potem ruszy długo oczekiwana budowa strażnicy w Kazimierzy Wielkiej.

  - Myślę, że pierwsze koparki wjadą na plac budowy w 2008 roku - przewiduje brygadier Mirosław Ciepiela, kazimierski komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej.

  Nowoczesna strażnica stanie przy ulicy Kolejowej (w sąsiedztwie Rolmetu), na działce o powierzchni 1,8 hektara, przekazanej na własność przez powiat kazimierski. Co ważne, to działka uzbrojona - została doprowadzona woda, jest kanalizacja, prąd, także łącza telefoniczne.

  "Echo Dnia" dotarło jako pierwsze do projektu wizualizacji obiektu. To budynek o atrakcyjnej, przykuwającej wzrok bryle architektonicznej, z jasną elewacją. Składa się z dwóch segmentów. Ten przeznaczony dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej ma dwie kondygnacje, część administracyjno-biurowa to parter i dwa piętra. Kubatura wynosi łącznie 10.700 metrów sześciennych.

  - Czekaliśmy na taką strażnicę od lat. To obiekt, który spełnia wszelkie wymogi i normy, także standardy Unii Europejskiej - podkreśla z satysfakcją komendant Ciepiela.

  Więcej jutro w "Echu Dnia".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki 2017

  Wideo