Kielce > Kielecka Aukcja Antykwaryczna już jutro

  Kielce > Kielecka Aukcja Antykwaryczna już jutro

  m

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie


  888 starych książek, map, grafik, pocztówek i kalendarzy licytowanych będzie w sobotę podczas 26 Kieleckiej Aukcji Antykwarycznej przygotowywanej przez antykwariat Andrzeja Metzgera.

  Kielecka aukcja odbywa się tradycyjnie w ostatnią sobotę lutego. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem kolekcjonerów i bibliotek, ponieważ oferowane są na niej druki rzadkie i bardzo ciekawe.

  W tegorocznym katalogu aukcyjnym znalazły się m.in.
  interesujące jednodniówki i kalendarze, różnego rodzaju druki ulotne XIX - XX wieku, plakaty, afisze, autografy, dokumenty rękopisy. Dział wydawnictw zwartych zawiera wiele pozycji dotyczących szkolnictwa, literatury dziecięcej, młodzieżowej i harcerskiej. Znaczącym działem aukcji jest też bibliologia, bibliografia i druki bibliofilskie oraz grafika. Kolekcjonerzy zainteresowani są także ofertą działu kartografia regionalia i kielecciana oraz geografia i krajoznawstwo. Dużą ofertę katalogową stanowią też książki poświęcone sokolstwu, sportom, podróżom, w tym, dawne przewodniki.

  - W tym roku mamy bogatą ofertę dla kolekcjonwerów - mówi Andrzej Metzger. To przede wszystkim fotografie i karty pocztowe , widoki miast Polski i regionów kresowych, karty patriotyczne, portrety i pomniki oraz artystyczne, humorystyczne i inne okolicznościowe.

  Ceny wywoławcze wynoszą od kilku do... kilkuset złotych za szczególnie rzadkie wydawnictwa.

  Dwudziesta szósta już Kielecka Aukcja Antykwaryczna przygotowywana przez antykwariat Andrzeja Metzgera odbędzie się w auli im. Czesława Miłosza Instytutu Bibliotekoznawstwa i Dziennikarstwa Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach przy ulicy Leśnej 16 b, (I piętro) w sobotę, 23 lutego od godziny 11, książki do wglądu w przeddzień aukcji w godzinach 17-19, w dniu licytacji od godziny 9.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo