Sandomierz > Pierwsze wyniki rozpoznania. Nauczycielka nie...

  Sandomierz > Pierwsze wyniki rozpoznania. Nauczycielka nie biła

  MLE

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie


  - 7-letnia uczennica nie była bita przez nauczycielkę z podsandomierskiej szkoły, ustalili w przeprowadzonym postępowaniu wyjaśniającym kuratorium oświaty i dyrektor tej szkoły.

  Przypomnijmy. Matka 7-latki oskarża nauczycielkę o bicie od października ubiegłego roku jej dziecka, między innymi po twarzy. Zdaniem matki, nauczycielka miała też zamykać 7-latkę samą w klasie na klucz. Na potwierdzenie tego podpiera się obdukcją lekarską.

  W czasie ferii matka zawiadomiła dyrekcję szkoły, policję, prokuraturę i media.
  Od razu kieleckie kuratorium oświaty do podsandomierskiej szkoły wysłało wizytatora. Emilia Wojdyła, dyrektor Wydziału Wychowania Przedszkolnego, Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego z kieleckiego kuratorium ujawniła wyniki postępowania wyjaśniającego.

  - W postaci ankiety daliśmy możliwość anonimowego wypowiedzenia się rodzicom - mówi urzędniczka. - W treści nie pojawiło się nic niepokojącego, wręcz przeciwnie. Rodzice bardzo pochlebnie wypowiedzieli się o nauczycielce. Na tej podstawie nie możemy potwierdzić oskarżeń matki - podsumowuje pani z kuratorium.

  Ustalenia kieleckiego urzędu uznaje dyrektor podsandomierskiego zespołu szkół. - Nie potwierdzam zarzutów - i podkreśla - nauczycielka ma za sobą 24 lata pracy. Wychowała kilka pokoleń, uczy dzieci swoich dawnych uczniów. Jak powiedział dyrektor, ze strony rodziców padła sugestia zgłoszenia bezpodstawnych oskarżeń do odpowiednich organów. - Ja sam zrobić tego nie mogę. To już decyzja mojej pracownicy - uważa dyrektor.

  Czy matka 7-latki mówi prawdę? Wyjaśnieniem między innymi tego wątku zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Sandomierzu. Oskarżana przez matkę 7-latki nauczycielka tłumaczy, że nie rozumie skąd powstały bezpodstawne i bardzo krzywdzące oskarżenia. - Ciężko pojąć dlaczego dziecko staje się narzędziem w manipulacjach rodzica - dodaje rozgoryczona kobieta.

  Tymczasem matka swoje oskarżenia nadal podtrzymuje. W jej odczuciu dyrektor i kuratorium chcą sprawę zamieść pod dywan. Orzeczeniem Sądu Rejonowego w Stargardzie Szczecińskim matka ma ograniczone prawa rodzicielskie, jak twierdzi, względem nastoletniego syna. Do opieki nad 7-latką, jak mówi, sąd praw nie ograniczył. Dom konkubenta, gdzie matka mieszka z dwojgiem nieletnich dzieci regularnie odwiedza kurator sądowy z Sandomierza.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Wideo