Brody > Tania narkomania, drogi alkoholizm

  Brody > Tania narkomania, drogi alkoholizm

  /CuK/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie  Podczas omawiania programów przeciwdziałania narkomanii i alkoholizmowi radnych Brodów najbardziej zdenerwowała ogromna dysproporcja nakładów.
  Na Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie zaplanowano 125 tys. zł. Natomiast na Program Zwalczania Narkomanii tylko 5 tys. zł.

  -Na profilaktykę alkoholową wydamy 125 tys. zł. Programy profilaktyczne będą realizowane w gimnazjach, przez szkoły i organizacje pozarządowe.

  Na Gminne Centrum Integracji wydamy 60 tys. zł, na wynagrodzenie komisji alkoholowej wydamy 3,2 tys. zł. Przeznaczymy 20 tys. zł dla organizacji pozarządowych, które będą realizowały niektóre punktu Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wpływy z opłat za koncesje na sprzedaż alkoholu wyniosą 130 tys. zł, z tego 5 tys. zł damy na narkomanię- informował Andrzej Przygoda, sekretarz gminy.
  Pierwszy skomentował to Stanisław Wrona, radny Stykowa, uznając takie proporcje wydatków za niewłaściwe. Poparł go Tomasz Budzyń, radny Krynek i wiceprzewodniczący rady. -Jeśli chodzi o narkomanię to trzeba się skupić na gimnazjach a nie organizacjach pozarządowych. Tam jest problem. W alkoholizmie jest to samo, planujemy 20 tys. zł dla tych organizacji- ocenił radny.

  -Wójt ogłasza konkurs na korzystanie z tych pieniędzy, każda organizacja, każda szkoła może je dostać. Zdecyduje komisja konkursowa. Prym w składaniu wniosków wiedzie tutaj Ruda. Gdy zabraknie pieniędzy z tego roku to dołożymy, bo 87 tys. zł jest na to z ubiegłego roku, w wydatkach nie wygasających - wyjaśniał Andrzej Przygoda, sekretarz gminy.

  -Konkursy źle mi się kojarzą- ripostował radny Budzeń, a radni przyjęli programy z proporcjami wydatków zaproponowanymi przez urząd.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo